Przejdź do treści

Biżuteria z odciskiem pupila

Przed przystąpieniem do odbijania łapki lub noska Twojego pupila przeczytaj dokładnie poniższą instrukcje.

Trochę ważnej teorii 

  1. Do przygotowania odbicia będzie Ci potrzebna dwuskładnikowa masa silikonowa (w zestawie), masełko lub kremik do łapek/noska (nieobowiązkowe ale zalecane, masełko tworzy warstwę ochronną pomiędzy delikatną powierzchnią zwierzęcia a masą do odbijania, prywatnie polecamy sztyft nawilżający do noska i łapek firmy Fluffy Pet) oraz smaczki (punkt obowiązkowy ;)) 
  2. Pamiętaj, aby odbijać łapkę lub nosek w bezpiecznym dla pupila otoczeniu, minimalizujesz wtedy jego stres. 
  3. W Zestawie Startowym znajdziesz trzy komplety masy silikonowej, natomiast w Zestawie Startowym Duo będzie ich sześć. Są to komplety próbne oraz do finalnego odbicia. Jeśli wyjdzie Ci za pierwszym razem – super! Zostaw resztę masy na później. Jeśli nie wyjdzie – na spokojnie, głęboki oddech, masz jeszcze kilka prób. Może warto spróbować innego dnia, gdy np. pupil będzie miał lepszy dzień lub poprosić drugą osobę o pomoc : )
  4. Jeden komplet masy silikonowej składa się z dwóch składników – A i B. Należy je ze sobą połączyć i mieszać przez 30 sekund. Bardzo ważne – masa po złączeniu zaczyna już wiązać, dlatego czas pracy z gotową masą jest ograniczony. Według producenta jest to ok do 2 minut. Po tym czasie masa może być już zbyt twarda, aby odbić w niej łapkę lub nosek. 
  5. W zestawie znajdziesz także wydrukowaną etykietę nadawczą oraz folię ochronną do spakowania kartonu. skorzystaj z nich przy odsyłaniu do mnie odcisku. etykieta inpost ważna jest przez miesiąc. paczkę zwrotną możesz nadać w dowolnym paczkomacie na terenie polski.

To zaczynamy!
Jeśli chcesz odbić nosek pupila: wysusz nosek i opcjonalnie posmaruj go cienką warstwą masełka. Jeśli chcesz odbić łapkę pupila: umyj oraz osusz łapkę i opcjonalnie posmaruj ją cienką warstwą masełka. 

Zastanów się i wybierz odpowiednie miejsce z noska lub łapki, czyli takie, które posiada widoczną fakturę.

Wyciągnij z opakowania pierwszy komplet do stworzenia masy silikonowej – kuleczka A i B. Wymieszaj dokładnie ze sobą te dwa składniki przez 30 sekund. Bądź uważny i nie pozwól zwierzęciu połknąć żadnej części z zestawu.

W ciągu następnych dwóch minut gdy masa będzie wiązać zdecydowanym ruchem odbij łapkę lub nosek w masie. To może być chwilowy dyskomfort dla Twojego pupila, dlatego warto poprosić drugą osobę do pomocy lub wybrać porę dnia, gdy Twój zwierzak będzie spokojniejszy i bardziej zrelaksowany, np przed drzemką. Jeśli odcisk się udał, odłóż go na bok do pełnego utwardzenia się (ok godziny) a następnie schowaj do pojemnika znajdującego się w zestawie. 

Nie zapomnij poczęstować pupila przepysznym smaczkiem w nagrodę : )

Poniżej znajdziesz zdjęcie, jak powinien wyglądać poprawnie odbity odcisk łapki lub noska. Nie przejmuj się, jeśli prócz łapki odbiło się również futerko. Możemy je umieścić na biżuterii razem z łapką, ale nie musimy. Jeśli nie jesteś pewny/a, czy Twój odcisk wyszedł poprawnie, wyślij do mnie zdjęcie. Jeśli udało Ci się odbić więcej niż jeden odcisk i nie jesteś zdecydowany/a, który będzie najlepiej wyglądał na biżuterii, możesz wysłać wszystkie odciski do mnie. Pomogę Ci zdecydować. 

Czas, aby odcisk przerodził się w wyjątkowa biżuterię!

Gotowy odcisk nadaj w najbliższym paczkomacie przy użyciu wydrukowanej już etykiety i odeślij do mnie. Czas oczekiwania na gotową biżuterię z odciskiem to 4-12 tygodni od daty otrzymania od Ciebie odcisku łapki lub noska. Odcisk Twojego pupila odsyłam razem z gotową biżuterią. Będzie to przepiękna pamiątka i gotowy szablon, gdybyś zdecydował/a się na dodatkową biżuterię.